ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rekreační areál Maxičky koupí obchodník s ropnými produkty

22.09.2016

Děčín 22. září - Děčínští zastupitelé dnes schválili prodej rekreačního komplexu Maxičky obchodníku s ropnými produkty Armex Oil. Do přírodního koupaliště v areálu má mít veřejnost vstup zajištěn na základě připravované smlouvy o spolupráci.

Děčínská společnost Armex Oil byla jediným zájemcem v dohadovacím řízení. Areál chce přeměnit v moderní hotel, jehož součástí budou dvě restaurace, wellness a fitness. "Snahou společnosti je citlivě propojit historii hotelu se současnými požadavky na luxusní služby. Součástí plochy bude také upravená a provozovaná, veřejnosti přístupná část areálu se zachováním přírodního koupaliště u rybníka s drobnými službami," řekl ČTK po srpnové dražbě mluvčí společnosti Martin Jonáš.

Bývalý hotel na Maxičkách se město snažilo prodat od roku 2007. Tehdy byla cena 27 milionů korun. Na základě nového posudku radnice letos snížila cenu na 23,1 milionu, přesto se do dražby na jaře nikdo nepřihlásil. Pak cena klesla na 15,1 milionu korun. Kupující uhradí i náklady spojené s prodejem.

Předpokládané náklady na rekonstrukci společnost odhaduje na 200 milionů korun. Po dokončení nákupu areálu od města plánuje společnost připravit architektonickou studii pro rekonstrukci.

Zastupitele dnes zajímalo především zajištění přístupu ke koupališti. Primátorka Marie Blažková uvedla, že smlouvu o spolupráci, v níž bude věcné břemeno týkající se koupaliště, připraví radní do příštího zasedání. Smlouvu o spolupráci bude radnice podepisovat společně s kupní smlouvou.

Maxičky, umístěné v lesích nad Děčínem, bývaly v minulosti vyhledávaným místem pro rekreaci. Po druhé světové válce areál získal stát. Jako rekreační středisko sloužil třeba ministerstvu vnitra. Děčín areál získal bezplatně v roce 2006.

(čtk)