ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary chtějí pokračovat v opravách letního kina

21.09.2016

Karlovy Vary 21. září - Karlovy Vary chtějí pokračovat v opravách letního kina. Bude to stát několik milionů korun. Hlavním problémem je zejména zatékání do zázemí kina, řekl dnes ČTK náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).

"V minulosti byla započata obnova letního kina a my bychom ji rádi dokončili. V tuto chvíli je nejproblematičtější hlavně orchestřiště, do kterého zatéká, takže by se tam měla udělat nová střecha. Samozřejmě pokud to schválí finanční výbor a zastupitelstvo," uvedl Riško.

Podle něj jsou odhadované náklady na potřebné opravy asi šest milionů korun. Kromě nové střechy nad orchestřištěm bude potřeba i provést opravu odvodnění a drenáže, aby se voda hlavně na jaře ve stavbě nehromadila.

Nejlevnější variantou by bylo celý prostor pro orchestr zasypat, a vytvořit tak před pódiem zelenou plochu. To by ale znamenalo omezení možností kina.

Letní kino je kromě příležitostného promítání využíváno pro koncerty a další kulturní akce. Vejde se do něj až několik tisíc lidí. Takovou návštěvnost mají ale jen výjimečné akce, jako jsou například koncerty v rámci filmového festivalu, kde po boku známých hudebníků vystupuje i Karlovarský symfonický orchestr. Naposledy s Anetou Langerovou.

(čtk)