ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Písku dokončují opravy historického centra

20.09.2016

Písek 20. září - V Písku bude od neděle uzavřena Budovcova ulice, která je ve městě důležitou dopravní tepnou. Její uzavírka potrvá tři až čtyři týdny a souvisí s dokončením rekonstrukce lokality Bakaláře v historickém centru Písku. Letošní opravy Bakalářů vyjdou na 15 milionů korun. ČTK to dnes řekla mluvčí Písku Kristýna Barchini.

V předchozí etapě rekonstrukce Bakalářů z let 2005 až 2015 město nechalo opravit hradební příkop a parkány, promenádu mezi Kamenným mostem nebo Městskou elektrárnu. Místo letošních oprav je vymezené farou, Chelčického a Budovcovou ulicí a křižovatkou před Oberbankou.

V Budovcově ulici, kudy vedou hlavní linky městské hromadné dopravy, budou opraveny chodníky, parkovací stání a autobusové zastávky. V ulici bude také přeložen optický kabel a vybudována přípojka vysokého napětí, která by měla v budoucnu sloužit knihovně, kterou chce město zrekonstruovat. Vzhledem k těmto pracím město přistoupilo oproti původním plánům k uzavření celé ulice, uvedl vedoucí oddělení investic městského úřadu Rudolf Koraba.

"Při úplné uzavírce bude také jednodušší pokládka kamenné dlažby. Kdyby se dláždilo po částech, hrozilo by rozjetí kamenných kostek," dodal Koraba.

Uzavírku Budovcovy ulice naplánovalo město do třech fází. V první etapě bude zachován obousměrný provoz mezi ulicemi Nádražní a Gregorova, ve druhé budou auta jezdit jedním směrem z Nádražní do Gregorovy ulice a ve třetí fázi bude Budovcova ulice jednosměrně zprovozněna směrem ke Gregorově a obousměrně bude uzavřen průjezd do Nádražní ulice v úseku mezi odbočkami do Gregorovy a Ševčíkovy ulice. "Po dobu této fáze výstavby bude v Nádražní ulici zřízen náhradní přechod pro pěší," uvedla Barchini.

Objížďka povede z Nádražní ulice přes Husovo náměstí na křižovatku ulic Budějovická a Harantova. Po dobu uzavírky bude pro oba směry zrušena autobusová zastávka Budovcova, v obou směrech město zřídí náhradní zastávky.

(čtk)