ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vyškov zpřísní přidělování obecních bytů

20.09.2016

Vyškov 20. září - Vyškov zpřísní přidělování bytů sociálně slabším. Žadatelé, kteří mají možnost pracovat, ale nepracují, byt nedostanou. Dohodla se na tom městská rada, která přidělování bytů na doporučení sociálního odboru schvaluje. Na tiskové konferenci to dnes řekl starosta Karel Goldemund (ČSSD).

Město má zhruba 350 obecních bytů, například v Albrechtově a Pivovarské ulici nebo v domě Na Hraničkách.

Městská rada podle starosty řeší na každém zasedání dvě až tři žádosti o byt. "Dříve to bylo benevolentnější a bez nějaké větší diskuze jsme žádosti na doporučení sociálního odboru schvalovali. Jak ale čas postupuje a ukazují se problémy, diskutovat se začalo," uvedl Goldemund a doplnil, že současné rozhodnutí rady, které není nikde psané, je jakýmsi vyvrcholením situace.

"Pokud uchazeč má možnost pracovat, a nepracuje, tak nemá nárok na žádný byt. Tím nechci říct, že když bude matka samoživitelka nebo invalida, kdy pracovat nebude moci, tak že byt nepřidělíme," uvedl Goldemund.

Podle místostarosty Karla Jurky (ODS) se nyní bude více zjišťovat, zda je žadatelem člověk, který z nějakého důvodu nemůže pracovat, nebo takzvaný dávkař. "Může být někdo vypočítavý a na 14 dní si najít práci, ale tak to taky nepůjde. Dohodli jsme se, že dáme lhůtu tří měsíců a v případě, že rozváže pracovní poměr, tak mu smlouvu na byt neprodloužíme," doplnil Jurka.

(čtk)