ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Demolice tržnice v Ostrově začne v listopadu

20.09.2016

Ostrov (Karlovarsko) 20. září - Demolice městské tržnice v Ostrově začne pravděpodobně v listopadu. Po ukončení smlouvy dostane současný provozovatel tržnice měsíc na vyklizení prostor, město mezitím vybere firmu, která demolici provede. Někteří trhovci už se na město obrátili, zda by své stánky mohli provozovat i nadále na prostranství, které po demolici vznikne, řekl dnes novinářům starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

"Město Ostrov má v úmyslu v letošním roce ukončit smlouvu s provozovatelem tržnice, která platí zhruba do konce října. V té době už pravděpodobně budeme mít vybraného dodavatele na likvidaci staveb a chtěli bychom (to) mít do konce roku zlikvidováno. Prostor by měl být upraven tak, aby se nemohl nikdo zranit a pokud možno by měl být i využitelný pro obyvatele města," řekl Čekan. Trhovci by tak své stánky mohli postavit přímo na vzniklém prostranství, případně na přilehlém chodníku. Jednou z variant je i to, že by prostor zůstal volný i do budoucna, například pro provozování farmářských trhů pod širým nebem.

Současně si ale město nechá zpracovávat studie, jak by se místo po tržnici dalo využít. Jeden z návrhů zahrnuje i vznik jakési kolonády - částečně otevřeného prostoru pro korzo. Zchátralé současné stánky by tak nahradila modernější budova.

Náklady na demolici byly předběžně vyčísleny na 1,5 milionu. Město k ní přistoupilo přesto, že firma, která tržnici provozuje, sepsala proti demolici petici, k níž se připojilo přes 1000 lidí. Jiná petice ale naopak požadovala zbourání objektu s odůvodněním, že je v centru města ostudou.

(čtk)