ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Uherský Brod opraví za devět milionů uličky v centru města

20.09.2016

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 20. září - Uherský Brod za 9,2 milionu korun opraví dvě uličky v centru města - Příčnou a Úzkou. Nevzhledná, ale chodci hojně využívaná lokalita, se má proměnit v příjemné místo, kde by v budoucnu mohla být galerie pouličního umění či se zde budou konat hudební akce. Novinářům to dnes řekl místostarosta David Surý (KDU-ČSL).

Uličky propojují ze severu na jih Masarykovo a Mariánské náměstí a ze západu na východ frekventované ulice Hradišťská a Moravská. "Opravovat uličky budeme proto, aby prostor byl kulturnější, hezčí, aby se sjednotila ta plocha, protože nyní tam je dlažba ze čtyř typů materiálu. Uličky jsou v neutěšeném stavu, říká se jim opravdu expresivně," popsal Surý.

Vedení radnice naproti tomu uličky pojmenovalo Zlatý kříž. "Bude tam pěkná dlažba z přírodní žuly a do budoucna lze uvažovat o vertikální zahradě (rostliny či truhlíky na fasádě přilehlé tělocvičny či na konstrukci pro popínavé rostliny)," uvedl Surý. Záměr je rozdělený na etapy. V příštím roce město nechá předláždit zpevněné plochy za 5,7 milionu korun.

V dalších etapách je plánována instalace zeleně, ploch na umístění uměleckých děl a také úpravy prostor pro konání malých kulturních akcí. Veškeré náklady město bude hradit ze svého rozpočtu. Radnice také plánuje zateplení výše zmíněné tělocvičny, které ale není součástí projektu. Cena této akce zatím není známa, Uherský Brod se bude snažit získat dotaci.

(čtk)