ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Správu OC Forum převzal Cushman & Wakefield

15.09.2016

Liberec 15. září - Správu libereckého obchodního centra Forum převzala od září společnost Cushman & Wakefield, která patří k světovým poskytovatelům realitních služeb. Správu centra zajišťuje pro nového vlastníka, kterým je od července firma Rockcastle. Forum Liberec je čtrnáctým obchodním centrem v Česku ve správě společnosti Cushman & Wakefield, spravuje také řadu kancelářských budov v Praze i logistické objekty, sdělila dnes ČTK mluvčí společnosti Jitka Kvartková.

Forum Liberec postavila v letech 2007 až 2010 společnost Multi Development. Nákupní centrum s obchodní plochou 47.000 metrů čtverečních vzniklo na místě bývalého obchodního domu Ještěd ze 70. let minulého století. Jeho výstavba stála 1,7 miliardy korun, v roce 2011 se majitelem stala britská společnost Tesco, která byla největším nájemcem. Letos v červenci objekt prodala firmě Rockcastle za 80 milionů eur (2,162 mld Kč). Cushman & Wakefield se na prodeji podílel a zastupoval prodávajícího.

Správu centra Forum, jímž ročně projde zhruba 12 milionů lidí, bude zajišťovat lokální tým v čele s manažerem centra Tomášem Pešavou. Sídlí přímo v objektu. "Při správě se zaměřujeme na rozvoj marketingových aktivit a zajímavou skladbu nájemců. Díky tomu v centrech, která spravujeme, stoupá návštěvnost a obraty obchodníků. Růst těchto ukazatelů se tedy dá v budoucnu očekávat i u Fora Liberec," řekl vedoucí správy nemovitostí Ondřej Fukal. Cílem firmy Cushman & Wakefield je podle něj posílit pozici obchodního domu ve vztahu ke konkurenci. "Liberec patří k městům s největší nabídkou obchodních ploch na obyvatele," dodal.

Cushman & Wakefield působí ve více než 60 zemích, kde zaměstnává přes 43.000 lidí. Na český trh společnost vstoupila v roce 1993. V České republice a na Slovensku dnes firma spravuje přes 60 budov o ploše více než milion metrů čtverečních, z toho 14 obchodních center a 21 retailových parků. Mimo jiné má ve správě centra Olympia v Plzni a Mladé Boleslavi, City Park Jihlava nebo IGY Centrum České Budějovice.

(čtk)