ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Příbrami začala rekonstrukce kina

14.09.2016

Příbram 14. září - V Příbrami dnes začala rekonstrukce kina, která umožní promítání filmů ve formátu 3D a měla by i zvýšit komfort diváků. Zmodernizované kino s novými sedadly a technologií se divákům znovu otevře příští rok v lednu, sdělila ČTK mluvčí města Pavlína Svobodová.

Stavebními úpravami hlediště a jeviště se sníží počet sedaček ze 401 na 259. Deset míst má být v podobě dvousedadel, šest bude vyhrazeno pro lidi na invalidním vozíku.

Úprava hlediště vyjde bez DPH na 2,9 milionu korun a dodávka a montáž nových sedadel na 1,2 milionu Kč. Město získalo na sedadla dotaci ze Státního fondu kinematografie ve výši 350.000 Kč. Dále má být za 300.000 korun pořízeno nové promítací zařízení pro 3D režim a další příslušenství a za 200.000 Kč nové plátno pro 2D a 3D promítání.

Rekonstrukce musela být několikrát odložena, na některých místech pod hledištěm a promítací kabinou se objevily možné problémy se statikou. Na základě geofyzikálního a geologického průzkumu bylo rozhodnuto o sanaci podloží. "S ohledem na zjištění dutin pod podlahou tak bude zároveň provedena injektáž podkladu s výplní dutiny popílkocementovou směsí," uvedla Svobodová. Modernizace kina se odkládala už dříve kvůli projektové dokumentaci, která se nelíbila hasičům a musela se předělávat.

Příbramské kino bylo už v minulosti digitalizováno, na trojrozměrné filmy ale diváci museli jezdit jinam. Svá kina v minulosti modernizovala i další středočeská města. Jejich provozovatelé tvrdí, že po přechodu na digitální technologii nebo 3D formát se zvýšila návštěvnost i tržby. Diváky na představení navíc lákají ceny vstupenek, které jsou nižší než v pražských multiplexech.

(čtk)