ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vsetín obnovuje chodníky a osvětlení na sídlišti Luh

14.09.2016

Vsetín 14. září - Vsetínská radnice začala druhou etapu rekonstrukce sídliště Luh. Zahrnuje stavební úpravy části chodníků v Luhu II a rekonstrukci veřejného osvětlení od restaurace Bonver po vyústění ulice Svornosti do Jasenické ulice, sdělila dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová. Lidé musejí být kvůli stavebním pracím opatrní, místy bude průchodnost omezená. Vsetín opravuje také další části města, v létě například skončila obnova městské části Kolonie, která je nejstarším sídlištěm ve městě.

"Při stavebních úpravách chodníků bude omezena průchodnost pro pěší. Při výměně osvětlení předpokládáme menší omezení průchodnosti. Vedení kabelů pro veřejné osvětlení bude provedeno výkopy v plochách zeleně a chodníků a za pomoci protlaků pod komunikacemi," uvedl místostarosta Tomáš Pifka (STAN).

Radnice původně předpokládala, že opravy vyjdou na 11 milionů korun, soutěží se náklady snížily na necelých sedm milionů korun. Práce by měly skončit v listopadu.

V první etapě město opravilo dětská hřiště a obnovilo zeleň. Revitalizace sídliště je naplánována na osm etap. Pokud město bude mít možnost získat dotace, bude obnova pokračovat, ve třetí etapě se počítá s rekonstrukcí dalších chodníků a výstavbou parkovacích stání. Další etapy se věnují úpravám v úseku od ulice Tichá po vyústění ulice Svornosti na ulici Jasenickou.

Město s 26.000 obyvateli letos hospodaří s příjmy 462 milionů korun a výdaji 476 milionů korun. Čtrnáctimilionový schodek pokryje úvěr. Na investice je v rozpočtu vyčleněno přes 88 milionů korun.

(čtk)