ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kraj dá na opravu sokolovské nemocnice až 100 milionů

13.09.2016

Karlovy Vary 13. září - Karlovarský kraj dá do rekonstrukce nemocnice v Sokolově příští rok až 100 milionů korun. Do obnovy budov a zařízení nemocnice, kterou provozuje soukromá společnost Nemos, dával kraj v minulých letech vždy zhruba 50 milionů, řekl ČTK náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD).

"Pro příští rok je připravena rekonstrukce operačních sálů, která je finančně velmi náročná. Projekt říká okolo 100 milionů korun," uvedl Pánik. Část potřebných peněz kraj letos ušetřil ve výběrových řízeních a k nim doplní další prostředky. "Díky tomu budeme moci zafinancovat celou opravu sálů," dodal náměstek.

Kraj plánuje ušetřit i v soutěži na rekonstrukci operačních sálů. Předpokládá úsporu deset až 20 milionů korun.

Karlovarskému kraji patří nemocnice v Karlových Varech, Chebu a Sokolově. Karlovarskou a chebskou provozuje Karlovarská krajská nemocnice a.s., jejíž majitelem je kraj. Investice se ale kraj snaží rovnoměrně rozdělovat do všech tří nemocnic. Největší plánovanou investicí má být rekonstrukce hlavního pavilonu a dostavba nového v nemocnici v Chebu. Podle odhadů má stát asi 300 milionů korun. Stavba by mohla začít už letos.

(čtk)