ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha nechá vydláždit cesty v parku na Petříně

12.09.2016

Praha 12. září - Pražský magistrát nechá vydláždit asfaltové plochy v sadu nedaleko horní stanice lanové dráhy v parku na Petříně. Upravena bude také zdejší zeleň. Ve výběrovém řízení nyní hledá firmu, která práce provede. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek magistrátu. Na kolik práce vyjdou, není zatím jasné. Prostranství v parku byla měla být kompletně předělána nejpozději na jaře příštího roku.

Opravy povrchů se týkají celkem pěti prostranství v Růžovém sadu, která jsou u horní stanice lanové dráhy. Mezi nimi jsou například zálivy s lavičkami u fontány a okolní parkové cesty. "Stávající asfaltové cesty před vstupem do horní stanice lanové dráhy jsou ve velmi špatném stavu, rozpraskané, špatně vyspárované a propadlé," píše se v projektové dokumentaci.

Tvary i směr cest mají po rekonstrukci zůstat stejné. Vyměněn ale bude zničený asfaltový povrch a nově tu bude položena dlažba ze žluté žuly. Vytvořen bude nový odvodňovací systém cest a vyměněny budou také obrubníky. Vybraná firma upraví místní zeleň, doplněny budou travnaté plochy.

Oprava cest a prostranství by měly být podle dokumentace dokončeny do konce května 2017. Na kolik práce vyjdou bude záležet na výsledku výběrového řízení. Zájemci se mohou hlásit do 20. září 2016.

(čtk)