ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Českou a slovenskou Skansku nově vede Michal Jurka

09.09.2016

Praha 9. září - Novým šéfem stavební firmy Skanska v Česku a na Slovensku je od čtvrtka Michal Jurka. Funkci přebral po Romanu Wieczorkovi, který je výkonným viceprezidentem mateřské společnosti Skanska AB zodpovědným za střední Evropu. Jurka dosud působil jako výkonný viceprezident polské Skansky. Firma, která patří k největším stavebním společnostem v Česku, to dnes oznámila ČTK. Jurka (38) uvedl, že s jeho nástupem se nemění strategické směřování podniku.

Do Skansky Jurka nastoupil v roce 2002, působil ve výrobě a různých manažerských pozicích. V české a slovenské Skansce se později stal ředitelem divize Zdroje. Ve společnosti Skanska Polsko byl v poslední době zodpovědný za dopravní stavitelství ve středním a jižním regionu země a betonové provozy.

Wieczorek vedl českou a slovenskou Skansku od předloňského 8. prosince. Funkci tehdy převzal po finančním řediteli Patriku Cholevovi. Ten do ní nastoupil v polovině listopadu poté, co dlouholetý ředitel firmy Dan Ťok přijal nabídku stát se ministrem dopravy za hnutí ANO.

Skanska patří k největším stavebním a developerským společnostem v Česku a na Slovensku. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné společnosti se zaměřují i na stavbu bytů a komerčních nemovitostí převážně v Praze. Provozní zisk firmy se loni meziročně zvýšil o 150 procent na 353 milionů korun, tržby vzrostly o osm procent na 15,8 miliardy Kč.

(čtk)