ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Turnov dokončil opravy školy v Alešově ulici

02.09.2016

Turnov (Semilsko) 2. září - Turnov dokončil rekonstrukci Základní školy Skálova v Alešově ulici. Opravovala se ve třech etapách o letních prázdninách od roku 2014. Práce dohromady stály 13,6 milionu korun. Novinářům to dnes řekla mluvčí radnice Anna Šupíková.

V letošní poslední etapě za 2,8 milionu korun se rekonstruovalo přízemí. "Přebudovávaly se třídy, upravovaly prostory pro šatny a knihovnu," uvedla místostarostka Turnova Petra Houšková (Nezávislý blok). Díky úpravám se také zvýšila kapacita družiny ze čtyř na pět oddělení.

V předchozích dvou etapách nechalo město budovu zateplit, vybudovat nová sociální zařízení a zrekonstruovalo druhé patro. "Stavební úpravy zasáhly do úpravy chodeb, tříd a výdejny jídla," uvedla Šupíková.

Škola v Alešově ulici slouží pro výuku dětí od prvního do čtvrtého ročníku, je v ní osm tříd zhruba po 25 dětech. Letos škola přijala 52 nových žáků. Do všech pěti turnovských škol letos nastoupilo 226 prvňáků.

Do oprav svých školských zařízení Turnov letos investoval asi šest milionů korun. Mateřská škola Sluníčko má novou kanalizaci zhruba za milion, oprava střechy ZŠ Žižkova stála 900.000 korun a výměna kotlů v Základní umělecké škole (ZUŠ) asi tři čtvrtě milionu. ZUŠ ještě letos bude mít i novou vložku komína.

Turnov nyní připravuje kompletní rekonstrukci školy v Mašově, odhadem na to bude potřeba 29 milionů korun. "Nyní se zpracovává projektová dokumentace," uvedla Houšková. Práce město rozdělí na dvě etapy. V první se vybuduje přístavba, ve druhé se opraví původní budova.

(čtk)