ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

ČSAD chce na Florenci stavět projekt, Penta se odvolala

31.08.2016

Praha 31. srpna - Firma ČSAD Praha, která vlastní autobusové nádraží na Florenci a přilehlé pozemky, plánuje na jednom z těchto pozemků pod magistrálou postavit vlastní kancelářskou budovu Florenc Gate. Dnešní informaci serveru iDnes.cz ČTK potvrdil mluvčí investiční skupiny Penta Ivo Mravinac. Penta chce v těchto místech stavět obchodní centrum, kde má za 6,5 miliardy Kč vzniknout asi 100.000 metrů čtverečních kancelářských ploch, obchodů a dalších prostor. Penta se proti záměru firmy odvolala.

ČSAD Praha holding jako provozovatel autobusového nádraží Florenc chce projekt Florenc Gate realizovat a bude pokračovat v krocích, které jeho realizaci umožní. S Pentou jsme se chtěli dohodnout tak, aby mohly na pozemcích vzniknout oba projekty. Penta však této možnosti dosud nikdy nevyužila," sdělil serveru iDnes.cz ředitel ČSAD Pavel Vráblík.

Penta je podle Mravinace na tuto variantu připravena. "Když jsme v květnu představili projekt veřejnosti, jasně jsme řekli, že pro realizaci jeho části u autobusového nádraží se musíme dohodnout s majitelem pozemku. Pokud se tak nestane, bude projekt o tuto část menší," řekl dnes Mravinac ČTK. Plánované obchodní centrum má vzniknout podle návrhu architektonického studia nedávno zemřelé slavné britské architektky iráckého původu Zahy Hadidové. Tvořit ho má osm budov.

Podle Mravinace chce Penta zmíněnou oblast v okolí Masarykova nádraží rozvíjet na základě konsensu s magistrátem, městskými částmi i vlastníky pozemků. "Chceme, aby toto širší centrum města bylo řešeno jako celek, bylo dobře prostupné a celkově sloužilo k užitku veřejnosti," doplnil Mravinac.

Penta podle něj nejdříve podala námitku proti neexistující koordinaci, poté se odvolala. "Podobně se k tomu staví i magistrát a Praha 1. S vlastníkem pozemku jednáme a nevylučujeme možnost, že odvolání nakonec stáhneme," dodal Mravinac.

(čtk)