ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nejvíce bytů se letos prodává v Praze 9 a 10

31.08.2016

Praha 31. srpna - V Praze se od dubna do června letošního roku prodalo celkem 1998 nových bytů. „Z toho se 466 bytů, tedy 23,32 procenta, nacházelo na území Prahy 9 a 444 bytů (22,21 procenta) v Praze 10," přiblížil prodejní statistiky analytik společnost EKOSPOL Matyáš Hančl. "Pokud vezmeme katastrální území, tak letošním prodejům zatím dominují Žižkov (14,3 procenta ze všech prodaných bytů) a Letňany (8,7 procenta) s odstupem následované Uhříněvsí a Zličínem (shodně 7,1 procenta),“ dodává Hančl. V daném období bylo minitorováno celkem 149 aktivních developerů.

Na opačném konci tabulky jsou centrální části Praha 1 a 2, kde se prodalo 23 nových bytů. „Ukazuje se, že předražené lokality v centru lidi příliš nelákají. Naopak dávají stále přednost prověřeným lokalitám, které jsou dobře dopravně dostupné a nechybí jim občanská vybavenost. Jen byty v projektech situovaných do těchto míst svým novým majitelům nabídnou to nejlepší možné bydlení. Což nejlépe dokazují právě prodejní statistiky,“ podotýká Evžen Korec, generální ředitel EKOSPOLU.

Kupující příliš nechtějí bydlet na Pankráci, Hájích či Zahradním Městě, kde nového majitele našly shodně jen dva nové byty. Jediný byt se prodal ve Vysočanech a v Podolí, zatímco aktivně nabízené developerské projekty v Krči u zájemců neuspěly vůbec – v kolonce prodané nové byty je za toto území nula.

(rtv+)