ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Začíná kompletní proměna centra Kralup nad Vltavou

30.08.2016

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 30. srpna - Začíná kompletní proměna centra Kralup nad Vltavou. Kromě opravy prostranství mezi kostelem a radnicí začne ve čtvrtek příprava demolice hotelu Praha. ČTK to sdělil mluvčí kralupské radnice Aleš Levý. Demolice bude stát přes dva miliony korun, většinu této částky pokryje dotace ministerstva pro místní rozvoj. Za úpravu centra město zaplatí 12 milionů korun.

V centru vznikne pěší zóna, práce potrvají tři měsíce. Řidiči i chodci by měli počítat s menšími omezeními. "Projektant už dopředu vytvořil jednotlivé fáze všech prací tak, aby byl umožněn přístup do všech provozoven, obchodů a úřadů. Po celou dobu realizace tak bude veřejnosti umožněn pohyb přes náměstí," uvedl mluvčí.

Další omezení bude souviset s demolicí hotelu, nebude například fungovat parkoviště na Palackého náměstí, protože na něm bude ochranný plot, parkoviště naproti budově České spořitelny bude v provozu. Demolice má být hotová na podzim, na místě po hotelu pak bude parkovací plocha a zeleň.

Poblíž radnice přibudou zpevněné plochy, žulová dlažba, veřejné osvětlení a zeleň, kolem kostela bude znovu původní mozaiková dlažba. V parku bude ponechán pomník, lípa a keře na jeho severní straně. Travnatý povrch nahradí povrch mlatový.

(čtk)