ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Chebské nemocnici dokončili rekonstrukci pavilonu C

30.08.2016

Cheb 30. srpna - Pavilon C s porodnicí v chebské nemocnici má nový vzhled. Asi 30 let starý obvodový plášť Karlovarská krajská nemocnice (KKN) zateplila a opatřila novou fasádou. Jde o poslední úpravy před téměř půlmiliardovou investicí, která čeká chebskou nemocnici zřejmě ještě letos, řekl dnes novinářům hejtman Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD).

"Do pavilonu C se ještě bude investovat tak, jak se bude stavět nový pavilon, kam se přestěhuje porodnice, která je dnes v pavilonu C. V něm se do budoucna počítá s přestěhováním ředitelství a vznikem lůžek následné péče," uvedl Havel.

"Nejdřív se musela udělat rekonstrukce kanalizace před pavilonem, jinak by hrozilo, že by se při stavebních pracích mohla nová fasáda poškodit," upřesnil náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD). Zároveň byl před pavilonem vybudován přístřešek pro sanitní vozy.

Celkové náklady na nové opláštění budovy byly asi 3,5 milionu korun, úpravy navazují na stavbu zázemí a pořízení nového lineárního urychlovače za 80 milionů, který v pavilonu také funguje.

Chebskou nemocnici ale největší stavební práce teprve čekají. Rekonstrukce pavilonu B a stavba nového, který k němu bude přiléhat, přijde na půl miliardy. Podle Pánika se v současné době blíží konec výběrového řízení a pokud nenastanou komplikace, ještě v říjnu by práce mohly začít. Celá stavba je pak naplánovaná na asi dva a půl roku.

(čtk)