ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Hlinsko zvažuje, že opraví koupaliště uzavřené v roce 1980

30.08.2016

Hlinsko (Chrudimsko) 30. srpna - Město Hlinsko na Chrudimsku zvažuje, že obnoví provoz koupaliště, které je uzavřené přibližně od roku 1980. Radnice si nechává zpracovávat analýzu, zda je v lokalitě dostatek kvalitní spodní vody. ČTK to řekl místostarosta Zdeněk Eis (ČSSD).

"Do konce září budeme mít výsledky rozboru, potom se budeme bavit o obnově koupaliště a zdrojích peněz. Tenkrát se koupaliště zavřelo nejspíš proto, že z bazénu unikala voda," řekl Eis.

Koupaliště bylo dlouhé roky prázdné, nyní jej několik let využívají rybáři. Město by rádo obyvatelům, kterých je v Hlinsku zhruba 10.000, zajistilo přírodní koupání.

"Nejblíže to máme na koupaliště ve Skutči. Jezdí se na rybník Velké Dářko, je tu i zatopený lom, ale ten není ideální pro maminky s malými dětmi," řekl místostarosta.

Pokud bude v lokalitě spodní voda vhodná pro provoz koupaliště, jednou z variant je kromě klasického koupaliště s chemickým čistěním i biotop, ve kterém čištění vody zajišťují vodní rostliny. "Je to jedna z možností, zajímavé řešení," řekl Eis.

Podle loňské statistiky fungovalo v Česku 18 biotopových koupališť. Hlinsko by bylo v kraji první. Město zatím nemá hotový projekt ani odhad nákladů na přestavbu přírodního areálu.

(čtk)