ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rakovník chce vypsat tendr na úpravu prostranství na Sekyře

29.08.2016

Rakovník 29. srpna - Rakovník chce ještě letos vypsat výběrové řízení na úpravu prostranství Na Sekyře, které je v centru u městské knihovny. Obyvatelé na jaře v anketě vybírali ze tří návrhů, projekt se nyní připravuje. ČTK to dnes řekl starosta Pavel Jenšovský (ČSSD).

Dokumentaci město připravuje ve třech úrovních: pro územní rozhodnutí, stavební povolení a pro provádění stavby. "Vše by mělo být hotové do konce roku," uvedla mluvčí radnice Alida Štulajterová.

Na proměnu prostranství přispěje městu i jedna z průmyslových společností, která má ve městě výrobu. Podmínkou finančního daru je podle starosty dokončení prací do poloviny příštího roku.

Na novém prostranství bude fontána a průchozí vodní plocha, lavičky, přibude zeleň, obecně by prostor měl sloužit i k relaxaci a setkávání. Pro návrh, který město uskuteční, hlasovalo v anketě 70 procent hlasujících.

Největší letošní investicí Rakovníka je kompletní modernizace a přestavba krytého bazénu asi za 160 milionů korun. Roční rozpočet města činí zhruba 300 milionů korun.

(čtk)