ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Oprava sídliště Bendovka bude hotová příští rok

25.08.2016

Rakovník 25. srpna - Oprava rakovnického sídliště Bendovka bude hotová v první polovině příštího roku. Město už vybralo firmu na druhou etapu rekonstrukce sídliště, první etapa skončila loni. Radnice za druhou etapu zaplatí zhruba osm milionů korun bez DPH. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci řekla mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová.

Práce začnou ještě letos. "Většina té rekonstrukce se týká komunikací, chodníků a podobně," uvedla Štulajterová. Přibýt by měla zeleň, upraví se také systém parkování, mělo by tak vzniknout více parkovacích míst.

Město už také vypsalo tendr na druhou etapu opravy sídliště Dukelských hrdinů a Sportovní ulice. Se zahájením prací za několik milionů korun se počítá také letos. První etapa oprav byla hotová v polovině roku 2014.

V posledních několika letech se Rakovník na obnovu sídlišť zaměřuje. Nyní plánuje například vznik klidové zóny na sídlišti V Lukách. Město chystá jeho kompletní obnovu za více než deset milionů korun, čeká na vypsání dotací. S uskutečněním projektu se počítá pravděpodobně v roce 2018. Mezi dokončenými projekty jsou například obnova vnitrobloku v ulicích Čs. legií a Palackého nebo sídliště Klicperova.

Rakovník letos hospodaří zhruba se 300 miliony korun, největší investicí je oprava krytého bazénu zhruba za 160 milionů korun.

(čtk)