ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Radniční budova ve Frenštátě má opravenou fasádu

24.08.2016

Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) 24. srpna - Radniční budova na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku má opravenou fasádu. Tříměsíční oprava čelní a štítových stěn, radniční věže a podloubí a další úpravy objektu stály téměř čtyři miliony korun, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Iva Vašendová.

Na opravy, které mimo jiné zahrnovaly i restaurování ozdobných prvků, dohlíželi pracovníci Národního památkového ústavu v Ostravě. "Do detailů byl zachován či obnoven původní vzhled fasády včetně barevného nátěru," uvedla Jana Machková z odboru investic a rozvoje.

Součástí projektu rekonstrukce byla také výměna oken vestibulu budovy radnice, a to na hlavním schodišti a před obřadní síní. Zároveň byla renovována i vnitřní výmalba vestibulu a schodiště budovy radnice.

Náklady na rekonstrukci pomohla z části uhradit dotace ministerstva kultury, kdy město z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón získalo příspěvek přesahující milion korun.

Frenštát pod Radhoštěm si letos v září připomene 125. výročí vzniku radniční budovy. Na pátek 9. září město připravilo komentované prohlídky radnice i radniční věže a doprovodný kulturní program, který vyvrcholí divadelním představením s názvem Město u tří děvuch v podání amatérského divadelního spolku Waterloo.

(čtk)