ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Soutěž: Vyhrajte bibli architektonické avantgardy!

25.10.2016

 „Meziválečná architektonická avantgarda byla mládím 20. století,“ píše v úvodu své rozsáhlé publikace Česká architektonická avantgarda Otakar Nový, „Snažila se obrátit pohledy celé společnosti od chmurné minulosti do jasné budoucnosti. Nová víra v nepřetržitý pokrok, vědu a rozum měla nahradit náboženskou víru v život posmrtný a věčný.“

Významný teoretik a publicista v oblasti urbanismu a architektury pracoval na své knize mnoho let a vytvořil výjimečné dílo, v němž nám představuje život a činnost předválečné architektonické avantgardy, její stavby, projekty, názory, její myšlení a teoretické dílo. Autor spojuje své osobní zkušenosti se vzpomínkami na některé významné protagonisty avantgardy, kteří před válkou od počátku dvacátých let vyvolali a rozvíjeli moderní hnutí.

Text doprovází více než 200 dobových fotografií. Tato „bible českého funkcionalismu“ vyšla poprvé v roce 1998 v Prostoru a posléze byla rozebrána. Nyní po 17 letech, v nové grafické úpravě, je konečně opět na trhu.

SOUTĚŽ
Knihu Česká architektonická avantgarda můžete nyní vyhrát i Vy! Stačí, když se zúčastníte soutěže, jejíž pravidla naleznete níže. Hodnota publikace je 1.198 Kč.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:
Máte nějaké vlastní zajímavé video z oblasti bydlení, staveb, architektury, designu, nebo jste natočili bizarní či absurdní situace dotýkající se této tématiky? Kontaktujte nás na e-mailovou adresu: info@rtvplus.cz a kniha může být Vaše! Nejzajímavější snímky zároveň umístíme do vysílání RTV Plus a nabídneme Vám kreativní spolupráci na vytváření obsahu našeho online vysílání!!!

SEZNAM VÝHER:
CENA TOP
Kniha Česká architektonická avantgarda + Uveřejnění videa na home page RTV Plus v Právě vysíláme + Nabídka na spolupráci při natáčení pořadů RTV Plus (placená funkce).

HLAVNÍ CENY
Kniha Česká architektonická avantgarda + Uveřejnění videa na home page RTV Plus v Právě vysíláme.

DALŠÍ CENY
Kniha Česká architektonická avantgarda.
 
Svá videa zasílejte do 31. 10. 2016 na e-mailovou adresu: info@rtvplus.cz.
Do předmětu zprávy napište: SOUTEZ_KNIHA. Vybraná videa budou publikována v průběhu soutěže.
Publikace pro Vás bude připravená na adrese: Gaudi s.r.o,, Národní 39, 110 00 Praha 1. Pokud si budete přát zaslat knihu poštou,
přijde Vám výhra na dobírku dle platného ceníku České pošty.


SEZNAM DOSAVADNÍCH VÝHERCŮ:
Martina Nosková - Kniha Česká architektonická avantgarda
Jan Řehák - Kniha Česká architektonická avantgarda + Uveřejnění videa na home page RTV Plus
Ing. arch. Michal Bugáň - Kniha Česká architektonická avantgarda