ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Malostranský dům U Zlatého hroznu čeká v září dražba

17.08.2016

Praha 17. srpna - Dům U Zlatého hroznu, který stojí na rohu Malostranského náměstí a Karmelitské ulice v Praze, půjde začátkem září do dražby. Vyvolávací cena exekučně zabavené nemovitosti byla stanovena na 116,6 milionu korun. Dnes o tom informoval serveriHned.cz. Hodnotu historické budovy podle něj znalci odhadli na 175 milionů korun.

Dům zapsaný na seznamu nemovitých kulturních památek tvoří dvě vzájemně propojené budovy. Jejich dosavadním vlastníkem byla firma Clear Force Projects se sídlem na pražských Vinohradech.

Aukci nemovitosti vyhlásil Exekutorský úřad v Benešově. Bude se konat 6. září přímo v prostorách dražené budovy. Exekutoři neočekávají, že by aukce byla zrušena. "Vlastník nemovitosti se dosud proti rozhodnutí neodvolal," řekla serveru iHned.cz soudní exekutorka Iva Vychopňová.

První zmínka o domu U Zlatého hroznu pochází z konce 14. století. Stavba prošla v druhé polovině 80. a začátkem 90. let rozsáhlou rekonstrukcí. Pak v ní sídlila pobočka banky a kino. V posledních šesti letech byl dům prázdný, uvedl iHned.cz.

(čtk)