ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Teplický podnikatel chce postavit v Chorvatsku hotel za 1,5 mld

11.08.2016

Teplice 11. srpna - Firma teplického podnikatele Jaroslava Třešňáka plánuje v chorvatské Rijece stavbu luxusního hotelového komplexu. Investici za 1,5 miliardy korun zařadilo Chorvatsko mezi strategické investice, informuje deník E15.

Komplex v oblíbeném jadranském letovisku na severu země má tvořit hotel, dvě desítky prázdninových domů a další zázemí. Třešňákova společnost JTH dokončuje přípravu projektu, stavba by měla začít na přelomu roku. "Projekt je u Jaderského moře ojedinělý, přinese zcela novou úroveň služeb," citují chorvatské servery šéfa dceřiné firmy JTH Costabella Borjana Brnčiće. Práci by v komplexu mělo najít kolem 200 lidí.

Komplex má stát na pozemku o rozměru bezmála 18.000 metrů čtverečních, který Třešňákova společnost koupila od Rijeky v přepočtu asi za 122 milionů korun. Projekt podpořilo i město, které zrekonstruovalo silnici a promenádu.

Třešňákova společnost JTH se zaměřuje především na stavby v Česku. V centru Teplic postavila obchodní dům. Loni Třešňák získal ruinu zimního stadionu, kterou nechal zbourat. V lázeňském městě plánuje i stavbu mrakodrapu.

E15 připomíná, že kromě JTH investovaly do chorvatského turistického průmyslu i další české firmy. Například společnost CPI Radovana Vítka, finanční skupina J&T nebo byznysmeni z RMS Mezzanine.

(čtk)