ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Čáslavi pokračuje rozsáhlá rekonstrukce hotelu Grand

11.08.2016

Čáslav (Kutnohorsko) 11. srpna - V Čáslavi na Kutnohorsku pokračuje rozsáhlá rekonstrukce bývalého hotelu Grand. Loni město opravilo taneční sál a letos se zaměřuje na přední část budovy, do prosince chce uvést do provozu restauraci v prvním patře. Opravy už stály přes 43 milionů korun, řekl dnes ČTK starosta Jaromír Strnad (ČSSD).

V loňském roce se práce soustředily na taneční sál, který má nový interiér i opravenou venkovní fasádu. Náklady byly přes 20 milionů korun, většinu uhradila Evropská unie. "V letošním roce jsme přistoupili k rekonstrukci přední části, restaurace v prvním patře a fasády," uvedl starosta. Dělníci udělali nový krov a strop nad prvním patrem a znovu postavili ubytovací část. Letošní etapa vyjde podle Strnada na 23 milionů korun a město ji hradí ze svého rozpočtu.

Hrubá stavba je nyní hotová a budou se osazovat okna. Koncem srpna mají začít práce na fasádě. Vše by mělo být hotovo v ideálním případě do konce října, v krajním do poloviny listopadu. Podle Strnada tím ale rekonstrukce Grandu nekončí. V druhé polovině příštího roku by měla přijít na řadu vestavba pokojů, aby měl hotel kapacitu 41 lůžek. Celkové náklady na rekonstrukci budovy tak přesáhnou 50 milionů Kč.

Podle starosty je nyní důležité, aby se do prosince podařilo otevřít restauraci, která by měla být připravena na vánoční večírky a plesovou sezonu. Taneční sál už byl loni v provozu, ale bez restaurace to nebylo ideální. "Vždycky byla v Grandu restaurace, původně tam byly dokonce dvě, v přízemí byla pivnice, tam ale teď bude obchod," uvedl Strnad.

Restauraci by chtělo stejně jako taneční sál provozovat město prostřednictví organizace Čáslavská servisní, protože chce mít kontrolu nad jejím fungováním. "Když se budou dělat kulturní akce pro mládež, tak aby se tam rodiče nebáli pustit děti," dodal starosta.

Budova neslouží jako hotel už léta. Zařízení, které bylo ve špatném stavu, město v minulosti získalo od soukromého vlastníka.

(čtk)