ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Modřany budou mít přírodní koupaliště

09.08.2016

Praha 9. srpna - Koupaliště v Modřanech postaví developer, pak ho převede radnici. Rada městské části Praha 12 odsouhlasila smlouvu s firmou Belarie Real Estate, která v Modřanech staví byty, o výstavbě jezírka, altánu a podchodu pod železnicí za 25 milionů. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí Prahy 12 Ivana Hudcová.

Společnost Belarie Real Estate patří podle obchodního rejstříku do skupiny Sekyra Group. Na pozemcích bývalých čokoládoven u Vltavy vzniká areál s více než 600 byty za 2,25 miliardy korun.

Radnice schválila smlouvu na stavbu přírodního koupacího jezírka o ploše zhruba 2800 metrů čtverečních, altánu se sociálním zařízením a podchodu pod železnicí, který do volnočasové zóny povede.

"Smlouva stanoví, že jezírko bude po dokončení předáno městské části za symbolickou korunu. Jako nejzazší termín dokončení všech uvedených staveb určuje smlouva datum kolaudace třetího z celkem pěti bytových objektů, které jsou plánovány v prostoru bývalých čokoládoven," uvedla mluvčí. Pokud kteroukoliv část developer nepostaví, nahradí ji městské části finančně.

Městská část uvažovala u vybudování přírodního koupaliště poblíž zastávky Tylova čtvrť, začala i vykupovat pozemky. V hlavním městě je nyní sedm přírodních koupališť a devět venkovních plaveckých bazénů, další možnosti koupání jsou v krytých bazénech a akvaparcích.

(čtk)