ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Chodově začala rekonstrukce Tovární ulice

10.08.2016

Chodov (Sokolovsko) 10. srpna - V Chodově na Sokolovsku začala o letních prázdninách rekonstrukce ulice Tovární. Kromě rekonstrukce samotné ulice nechá město vyměnit i lávku pro pěší přes Vintířovský potok u autobusového nádraží. Práce na komunikaci by měly být dokončeny do konce srpna, po nové lávce se budou moci obyvatelé projít od konce září. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí chodovské radnice Martin Polák. Město za rekonstrukce celkem zaplatí 5,6 milionu korun.

"Komunikace by měla být po dobu realizace (stavby) stále průjezdná, jen s částečným omezením, lávka bude na nezbytnou dobu demontována, s možností využití přilehlých mostů u polikliniky či Tesca," řekl Rudolf Pocklan, jednatel Chodovských technicko-ekologických služeb. V Tovární ulici bude zrekonstruován i přilehlý chodník, počítá se i s úpravou původního parkoviště, kde bude po opravě k dispozici šest parkovacích míst.

Rekonstrukci silnice předcházela výměna části vodovodního řadu. V ulici Tovární také město v loňském roce dokončilo rozsáhlou rekonstrukci parkoviště u bývalých skladů. Za více než čtyři miliony korun byly na parkovišti vybudovány přehlednější vjezdy, nové veřejné osvětlení a od loňska je nově parkoviště také pod dohledem kamer. Aktuálně nabízí zhruba 40 parkovacích míst.

Tovární ulice patří v Chodově se 14.000 obyvateli k velmi frekventovaným místům. Začíná v centru města, zároveň je ale částečně zastavěna i panelovou výstavbou a v její blízkosti je autobusové nádraží, nákupní středisko nebo dílny pro handicapované.

(čtk)