ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chodov nechá zbourat zchátralý dům u nádraží

05.08.2016

Chodov (Sokolovsko) 5. srpna - Zchátralý dům u vlakového nádraží v Chodově na Sokolovsku půjde na podzim k zemi. Ruina v Nádražní ulici byla v posledních letech cílem bezdomovců a vandalů, městu se nyní na její demolici podařilo získat dotaci. Po zbourání stavby by mělo být místo osázeno zelení. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

"Městu se na odstranění objektu podařilo získat z ministerstva pro místní rozvoj dotaci, která může pokrýt až 80 procent nákladů na odstranění stavby. Ty jsou zatím vyčísleny na zhruba 2,6 milionu korun," uvedl Polák. Demolice se podle starosty Chodova Patrika Pizingera (HNHRM) uskuteční letos na podzim, zřejmě v polovině října. "Uvolněné území budeme následně revitalizovat a osázíme ho zelení," doplnil starosta.

Stavba u nádraží byla v minulosti příčinou stížností mnoha místních obyvatel, její předchozí vlastník ale neměl o rekonstrukci zájem a budova tak dále chátrala. V roce 2014 se městu podařilo objekt za 400.000 korun odkoupit.

Do konce příštího roku by se měla výrazně zlepšit i podoba samotného chodovského vlakového nádraží. Správa železniční dopravní cesty naplánovala do konce roku 2017 celkovou rekonstrukci železniční stanice. Za více než 500 milionů korun by měla vzniknout nová nástupiště s bezbariérovým přístupem, zlepšit by se mělo odvodnění, osvětlení i další technologie.

(čtk)