ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kino Egerie v Klášterci bude kompletně zrekonstruováno

01.08.2016

Klášterec nad Ohří (Chomutovsko) 1. srpna - Klášterecké kino Egerie by do konce letošního roku mělo být kompletně rekonstruováno. Veřejná zakázka na rekonstrukci byla původně vypsána již v loňském roce, nové vedení města po odvolání starostky ale výběrové řízení zrušilo. Nyní město podepsalo smlouvu na práce za více než 14 milionů korun. Promění se díky nim exteriér kina, promítací sál i další prostory. V tiskové zprávě o tom informovala Adéla Chlupová z odboru komunikace a cestovního ruchu kláštereckého městského úřadu.

"Jedná se o kompletní rekonstrukci objektu včetně stavebních úprav, nových instalací vody, elektřiny, vzduchotechniky a vytápění, nových omítek, obkladů, osvětlení a celkovou rekonstrukci interiéru včetně nového zvuku," uvedla Chlupová. Pro větší bezpečnost diváků bude přímo z promítacího sálu vybudován únikový východ s rampou, kolem budovy kina vzniknou nové chodníky i parkoviště. Vyměněna bude i střecha kina.

Kapacita promítacího sálu se po rekonstrukci sníží z 200 na 117 míst. "Sedačky však budou mnohem pohodlnější a bude zde více místa pro nohy. Část hlediště bude zcela bezbariérová," doplnila Chlupová. Do rekonstrukce je zahrnuto i pořízení 3D prostorového zvuku. Diváky budou po rekonstrukci čekat i nové toalety, šatna s pokladnou nebo kinokavárna.

Původně měla rekonstrukce kina začít na podzim 2015. V říjnu ale radní odvolali tehdejší starostku Kateřinu Mazánkovou a nové vedení města v čele se starostou Štefanem Drozdem (Strana soukromníků ČR) zakázku za 10,2 milionu zrušilo. Důvodem byla podle starostova tehdejšího vyjádření pochybnost ohledně postupu při vypsání zakázky. Práce na rekonstrukci by měly nyní začít, do konce roku 2016 mají být i dokončeny.

(čtk)