ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zelení nesouhlasí se zástavbou u parku Židovské pece

01.08.2016

Praha 1. srpna - Nedaleko parku Židovské pece v Praze 3 se bude dál stavět. Firma Metrostav zveřejnila záměr na portálu EIA. Někteří místní obyvatelé a opoziční zastupitelé s projektem nesouhlasí. Považují jej za předimenzovaný. Radnice k tomu zatím stanovisko nepřijala, magistrát si od ní vyžádal stanovisko, řekl dnes ČTK vedoucí odboru územního rozvoje Prahy 3 Zdeněk Fikar

V uvedené lokalitě to bude už pátá etapa výstavby. Dosud šlo podle Strany zelených o poměrně citlivou zástavbu. S navrhovanou etapou ale nesouhlasí. "Zakusuje se do gradujícího terénu parku a navržené budovy přesahují vrchol parku až o 14 metrů, tedy o čtyři podlaží. Výstavbu se přitom směrem do centra chystá dál gradovat až na dvanáct podlaží," uvedli zelení na svém webu.

Fikar uvedl, že magistrát si od místního úřadu vyžádal vyjádření, které chce do zhruba poloviny srpna. "Relevantním stanoviskem bude ovšem až názor rady městské části, vycházející z doporučení členů výboru pro územní rozvoj, což však bohužel nelze stihnout v daných termínech," doplnil vedoucí.

(čtk)