ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Domov pro seniory v Hranicích čeká přestavba

01.08.2016

Hranice (Chebsko) 1. srpna - V Domově pro seniory v Hranicích vznikne 12 nových jednolůžkových pokojů. Rekonstrukce sociálního zařízení umožní poskytnout výrazně komfortnější bydlení než dosud. Karlovarský kraj, který je zřizovatelem domova, dá na rekonstrukci 22 milionů korun, sdělil ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

"V prostoru půdy proběhne demontáž stávajícího krovu a začne výstavba dvanácti jednolůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením, společenské místnosti a odpočinkového prostoru s kuchyňkou. Do nově vzniklého podlaží bude protažen stávající výtah a betonové schodiště," popsal Čermák.

Po ukončení přestavby bude mít Domov pro seniory Hranice při stejné kapacitě pouze jedno a dvoulůžkové pokoje. Stavební práce se uskuteční během roku 2017 při zachování plného provozu domova.

Domov pro seniory v Hranicích, příspěvková organizace Karlovarského kraje, nabízí klientům 54 lůžek. Cílovou skupinou jsou senioři starší 60 let, převážně s těžkou až úplnou závislostí na péči jiné fyzické osoby, většinou s omezenou nebo úplnou neschopností pohybu.

(čtk)