ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V pražských Ďáblicích vyroste nová radnice

31.07.2016

Praha 31. července - Obyvatelé třítisícových pražských Ďáblic budou mít novou radnici. Vedení městské části rozhodlo o výstavbě budovy za 47,5 milionu korun. Vznikne nejen moderní úřad, ale i ordinace lékařů, multifunkční sál a pobočka pošty. V rozhovoru s ČTK to řekl starosta Miloš Růžička (STAN). Radnice staví nebo plánují postavit či koupit i další městské části.

Ďáblicím podle starosty už roky chybí přirozeném centrum. A o jeho vybudování se nyní radnice snaží. "Obec bez centra je totiž jako tělo bez srdce," řekl Růžička. Měl by vzniknout prostor, který bude sloužit k rozvoji komunitního života. Radnice bude stát na nevyužitém pozemku mezi ulicemi Prácheňská a Osinalická, kde bývalo kino. "Spíš než o radnici půjde o multifunkční dům," doplnil starosta. Nedaleko navíc v uplynulých měsících vyrostlo komunitní centrum a parčík, který bude klidovou zónou.

O nové radnici uvažují i jiné radnice. Už několik let řeší Praha 10 stěhování z budovy Vlasta ve Vršovicích. Proti výstavbě za tři čtvrtě miliardy korun se postavila opozice i občané. Městská část proto zvažuje možnosti rekonstrukce objektu Vlasta nebo staré školy u stanice metra Strašnická. K rekonstrukci prázdného objektu pro potřeby radnice přistoupila také Praha 7. Novou radnici na Palmovce začala již dříve stavět Praha 8. Výstavbu připravuje Praha 12.

(čtk)