ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Bohumín dokončuje opravu dalšího školního dvora

28.07.2016

Bohumín (Karvinsko) 28. července - Další nový školní dvůr přibude o prázdninách v Bohumíně na Karvinsku, a to u základní školy v městské části Záblatí. Staré asfaltové hřiště nahradí umělý povrch a v místě přibudou dětské atrakce, pergola bez střechy a rozběhová dráha s doskočištěm. Oprava skončí v polovině srpna a bude stát 1,8 milionu korun, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.

Město začalo modernizovat školní dvory v roce 2007. "Téměř všechny už jsou zmodernizovány. Po dokončení opravy v Záblatí bude scházet pouze obnova dvora bývalé polské školy v centru Bohumína, kde probíhá výuka nejmenších žáků ZŠ Benešovy. Tuto investiční akci už máme v první verzi rozpočtu pro příští rok," uvedl místostarosta Igor Bruzl (ČSSD). Modernizace dosavadních sedmi dvorů i s nynější opravou již vyšla zhruba na 30 milionů korun.

"Školní dvory využívají často nejen žáci a učitelé při výuce a přestávkách, ale většina z nich je odpoledne veřejně přístupná, takže jsou místem setkávání mladých lidí," řekl Bruzl. Nyní renovovaný dvůr bude uzpůsoben pro míčové sporty. Bude mít nejen kůly pro natažení sítě, ale i fotbalové branky a mobilní koše pro basketbal. Nové budou i chodníky a plot.

"Práce na modernizaci školního dvoru však stavařům neplánovaně zkomplikovalo nestabilní podloží, které se objevilo po odstranění asfaltu na hřišti. To v nejvýše položené městské části nikdo nečekal. Pod hřištěm byl totiž promočený jíl s pískem a poškozena byla navíc i dešťová kanalizace," uvedla Kolková.

Město původně plánovalo, že oprava hřiště bude stát zhruba 1,4 milionu korun, ale právě kvůli vícepracím a nutnosti vytvořit nové podloží se přestavba zhruba o 400.000 korun prodraží. Komplikace s podložím by však neměly mít vliv na termín dokončení oprav.

(čtk)