ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve Staré Boleslavi přistaví základní školu

27.07.2016

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (u Prahy) 27. července - Stará Boleslav chystá přístavbu školy v Kostelecké ulici. Náklady na projekt činí zhruba deset milionů korun, částečně je pokryje dotace ministerstva financí. Hotovo by mělo být letos v listopadu. ČTK to dnes řekl místostarosta města Hynek Homolka (Naše dvojměstí).

Práce na projektu začnou v nejbližší době, nástavbou přibudou čtyři třídy. "Kapacita školy tak vzroste zhruba o 120 dětí," uvedl místostarosta. Aktuální kapacita školy je přibližně 800 žáků.

Podobně jako další města v blízkém okolí Prahy i ve Staré Boleslavi přibývá žáků základních škol. Důvodem je nástup populačně silných ročníků do školy a také stěhování množství obyvatel do obcí a měst v blízkosti hlavního města.

Ve městě jsou čtyři základní školy a jedna soukromá. V současnosti se rozšiřuje ZŠ Stará Boleslav o dvě třídy, další zvyšování kapacity zatím město plánuje.

Nedostatečnou kapacitu mají i brandýské a staroboleslavské školky, město plánuje stavbu nové, kam by bylo možné umístit i dvouleté děti. Radnice má podle místostarosty zajištěný pozemek a zadanou přípravu projektu.

(čtk)