ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kutná Hora připravuje obnovu sídliště Hlouška

18.07.2016

Kutná Hora 18. července - Kutná Hora připravuje rozsáhlou obnovu sídliště Hlouška. Chce dát do pořádku zeleň, rozšířit plochy pro parkování a vybudovat podzemní kontejnery a nové hřiště. Práce by mohly začít v roce 2018 a měly by být financovány z dotací, řekl dnes ČTK starosta Martin Starý (Kutnohorská změna).

Příští rok chce radnice připravit projektovou dokumentaci a projednat ji s vlastníky bytů, hygienou a dalšími dotčenými stranami. Na přelomu let 2017 a 2018 by pak město požádalo o dotace.

Na kolik celková obnova sídliště vyjde, zatím není známo. Podle starosty by mělo jít řádově o miliony korun. "Bude záležet na dotačních podmínkách a také na našem rozpočtu," uvedl Starý.

Za důležité považuje zejména rozšíření parkovacích kapacit, což ale nebude jednoduché, protože dotační tituly stanovují poměr mezi zastavitelnou plochou a zelení. Vše se tak bude muset pečlivě propočítat. Někde by se podle starosty mohlo získat více parkovacích míst například změnou podélného stání na kolmé a podobně. Vyřešit by se na sídlišti mělo i napojení na Masarykovu ulici.

Město v minulých letech podobně obnovovalo sídliště Šipší, práce jsou tam už prakticky u konce.

(čtk)