ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Chebu začala demolice první budovy kasáren

11.07.2016

Cheb 11. července - V Chebu dnes začala demolice první budovy v bývalých kasárnách na Zlatém vrchu. Přijde asi na jeden milion korun. Město už chystá soutěž na zbourání i dalších budov, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).

"Demolice začala největším objektem. My jsme demolici areálu rozdělili do několika fází tak, jak nám umožňoval rozpočet. Původní odhad byl na pět milionů, ale ukázalo se při výběrovém řízení, že se to bude bourat jen za milion korun," uvedl Navrátil.

V areálu, který získalo město před více než deseti lety od armády, je asi 12 objektů. Protože na využití areálu pro komerční účely byla desetiletá blokace, za roky, kdy pro ně město nenašlo jiné využití, zchátraly. K zemi tak půjdou postupně všechny.

Areál bývalých kasáren je pro město jednou z hlavních rozvojových oblastí. Leží nedaleko centra města na jižním svahu. Podle studie, kterou si město nechalo zpracovat, by zde měly vzniknout nové bytové domy. Areál je zároveň přístupem na pozemky, se kterými město počítá při svém rozvoji.

Podle Navrátila ale demolice stávajících budov, které byly vyhledávaným úkrytem pro bezdomovce, nebude rychlá a než budou pozemky připraveny pro případného investora, bude zřejmě ještě rok nebo dva trvat.

(čtk)