ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Skupina Accolade postaví nájemní objekty v Chebu a Hořovicích

06.07.2016

Cheb 6. července - Skupina Accolade použije nové úvěry od UniCredit Bank v celkové výši 1,2 miliardy korun (44,1 milionu eur) na financování staveb nájemních průmyslových objektů v Chebu a Hořovicích. Celková plocha objektů, z nichž některé už stojí, má být 112.500 metrů čtverečních. ČTK o tom dnes informoval mluvčí UniCredit Petr Plocek.

"Od UniCredit Bank jsme získali čtyři úvěry v celkové hodnotě 44,1 milionu eur. Využijeme je pro financování čtyř budov na míru v Chebu a v Hořovicích. V Chebu je to například budova pro společnosti BWI nebo DHL," vysvětluje výkonný ředitel skupiny Accolade Milan Kratina. "Pro úvěrové financování jsme se rozhodli, abychom využili současných příznivých podmínek na úvěrovém trhu," doplnil.

Developerem nemovitostí, jejichž plocha je srovnatelná s 12 fotbalovými hřišti, je partnerská společnost Panattoni Europe. S ní Accolade například v Chebu zprostředkovala vstup nejen čínského výrobce automobilových dílů BWI nebo firmy DHL, ale staví i obří distribuční sklad společnosti Tchibo.

"Díky vzájemné spolupráci tak můžeme společně podpořit rozvoj byznysu v Karlovarském kraji a středních Čechách," doplnil manažer nemovitostního financování UniCredit Bank Tomáš Procházka.

Skupina Accolade v České republice dosud realizovala osm velkých průmyslových projektů. Její budovy si dnes pronajímají společnosti jako KION Group zaměřená na výrobu vysokozdvižných vozíků v Ostrově u Stříbra, Alpha Corporation (předtím Assa Abloy) působící v oblasti zamykacích systémů v Týništi na Orlicí nebo právě společnosti BWI a DHL v Chebu.

Nové montážní haly, ve kterých by mohlo v budoucnu najít práci několik stovek lidí, plánuje v případě zájmu investorů Accolade postavit v průmyslovém areálu v Olomouci-Řepčíně. Skupina nedávno navíc rozšířila svou činnost i na polský trh.

(čtk)