ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kralupy n. V. prodají budovu bývalé balírny

04.07.2016

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 3. července - Kralupy nad Vltavou na Mělnicku prodají budovu bývalé balírny, dostanou za ni zhruba šest milionů korun. Další peníze pak město utrží za prodej a nájem několika pozemků. Budovu kupec přemění na bytový dům s 28 byty. Kupce vybrali kralupští zastupitelé, rozhodl i záměr využití nemovitostí a také závazný termín uskutečnění plánů. ČTK to řekl místostarosta Kralup nad Vltavou Libor Lesák (ODS).

Město se budovu a blízké pozemky rozhodlo prodat, protože pro ně nemělo využití. Část pozemků mu nakonec zůstane.

V bytovém domě má vzniknout i fitness centrum a také centrum, které bude nabízet hlídání dětí. "Na ploše parkoviště chce kupec vystavět ještě jednu menší budovu," uvedl místostarosta. V ní by měly být obchody a kanceláře.

Zároveň zastupitelé vybrali případného náhradníka kupujícího, se kterým bude uzavřena předkupní smlouva pro případ, že by kupec nesplnil své závazky. To musí učinit do srpna roku 2018. Do té doby bude mít uzavřenou jen předkupní smlouvu, koupě se uskuteční až po předložení kolaudačního souhlasu na uskutečněný projekt.

Centrum města se v posledních letech zásadně mění. Letos pokračuje oprava Palackého náměstí u kostela Nanebevzetí Panny Marie, připravuje se demolice bývalého hotelu Praha. V roce 2013 vznikla z bývalého obchodního domu Máj nová radnice, později se blízký bývalý mlýn proměnil na Technopark Vysoké školy chemicko-technologické. Město dalo opravit i další budovy v centru, například školu nebo bývalý městský úřad.

(čtk)