ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Chodově začala přístavba Komenského školy

29.06.2016

Chodov (Sokolovsko) 29. června - V Chodově na Sokolovsku začala přístavba základní školy J. A. Komenského ve Smetanově ulici. Souběžně s tím budou ve stávající budově školy zrekonstruovány šatny a sociální zařízení. Náklady činí 28,2 milionu korun a je to tak letošní největší investice v Chodově. Informoval dnes ČTK mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

"Projekt nové části školy počítá se třemi patry a podkrovím, přičemž každé patro bude propojené se stávající budovou. Sloučením obou podkroví navíc vzniknou obrovské půdní prostory. Přístavba je koncipována jako bezbariérová a nabídne devět nových tříd pro přibližně 270 žáků. Celá škola pak pojme na 550 dětí," řekl Polák.

Rekonstrukce šaten a sociálního zařízení má být dokončena letos v srpnu, samotná přístavba nejpozději v červnu příštího roku. Celou akci bude město financovat s pomocí výhodného úvěru. "Radnice zároveň připravuje zateplení celého areálu - školy, jídelny i tělocvičny," doplnil mluvčí.

Rekonstrukci a rozšíření budovy ve Smetanově ulici plánuje město od roku 2012. Ještě loni tam sídlilo gymnázium a obchodní akademie, budova ale byla ve špatném stavu a vyžadovala milionovou investici. Karlovarský kraj k ní nechtěl přistoupit a zvažoval i z dalších důvodů úplné zrušení školy. Proto se město s krajem dohodlo na bezúplatné směně objektů a gymnazisté se nastěhovali do budovy v Komenského ulici.

Po výměně objektů do nově nabyté budovy ve Smetanově ulici chodili v končícím školním roce jen žáci druhého stupně. Mladší děti ještě příští rok zůstanou ve třídách v ulici Dukelských hrdinů a v novém prostředí začnou školní rok 2017/18.

(čtk)