ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nymburk dá na obnovu sídliště 20 milionů korun

28.06.2016

Nymburk 28. června - Nymburk dá na obnovu drahelického sídliště téměř 20 milionů korun, hotovo by mělo být do konce roku. Jde o jednu z největších letošních investic města, které chystá i další opravy městských objektů, například škol nebo nájemních budov. ČTK o tom informovala mluvčí nymburské radnice Olga Vendlová.

Připravovaná revitalizace drahelického sídliště je pátou etapou obnovy městských sídlišť. "Jako i na předchozí etapy se na ni podařilo získat čtyřmilionovou dotaci z ministerstva pro místní rozvoj," uvedl místostarosta Nymburka Pavel Fojtík.

V létě nechá město vyměnit okna v pavilonu prvního stupně ZŠ Letců R.A.F. téměř za tři miliony korun, výměna oken čeká také ZŠ Tyršova, budovu na Eliščině třídě nebo městskou knihovnu. Městu se zatím nepodařilo získat dotaci na repasování oken Gymnázia Bohumila Hrabala.

Kompletní nové rozvody vody, topení a elektřiny se nyní pokládají v Mateřské škole U Pejska a kočičky. V Okružní ulici před mateřinkou Větrník do konce roku vybuduje město nový chodník a parkovací místa. "Parkovacími zálivy zajistíme větší bezpečnost dětí při jejich příjezdu a odjezdu," uvedl místostarosta.

Město také nedávno dokončilo opravy několika pavilonů nemocnice, za které zaplatilo téměř 30 milionů korun.

(čtk)