ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Radnice Prahy 5 odstěhovala mobilní kancelář

27.06.2016

Praha 27. června - Z pěší zóny u Anděla zmizela mobilní kancelář, prosklený objekt odstěhovala radnice v noci ze soboty na neděli. ČTK to dnes sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Kancelář umístilo na pěší zónu vedení radnice pod vládou bývalého starosty Milana Jančíka (tehdy ODS) v roce 2009.

"Podobné stánky nemají na pěší zóně co dělat, pouze zde zamořují veřejný prostor. Odstranění kanceláře pro nás byla dlouhodobá priorita, pro Anděl je to zcela zásadní okamžik," uvedl starosta Radek Klíma (TOP 09). Ten se snažil o její odvoz kvůli údajně nevýhodné smlouvě s dodavatelem již v roce 2011 ve svém prvním funkčním období - tehdy se ale Praze 5 nepodařilo smlouvu vypovědět.

O ukončení provozu mobilní kanceláře rozhodla po předchozích jednáních rada městské části v prosinci 2015. Následně Technická správa komunikací (TSK) vypsala záměr pronajmout plochu pod mobilní kanceláří na celý rok 2016, po dohodě s městskou častí od toho však ustoupila. Radnice se proto s majitelem kanceláře dohodla na odvozu.

Kancelář se na pěší zóně objevila v roce 2009, kdy zde vzniklo kontaktní místo pro obyvatele, kde si mohli vyřizovat např. záležitosti na Czech pointu. Radnice přitom sídlí zhruba 100 metrů od Anděla. V létě 2010, ještě před volbami, byl pronájem prodloužen na pět let. Kancelář byla od roku 2011 střídavě zavřena, nebo pronajata třetímu subjektu.

(čtk)