ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vsetínská radnice dokončila první část obnovy sídliště

23.06.2016

Vsetín 23. června - Vsetínská radnice dokončila první etapu revitalizace sídliště Luh. Projekt je naplánovaný na osm etap, druhá etapa by měla začít v srpnu, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Adéla Kousalová.

První etapa byla zaměřena na opravy dětských hřišť a obnovu zeleně v části sídliště od školy po ulici Tichou. "Zrekonstruováno bylo šest hřišť, která nyní slouží podle jejich vybavení různým věkovým skupinám dětí. Jsou tam nová hřiště jak pro míčové sporty, tak i hřiště pro nejmenší děti, která jsou osazena hracími prvky a pískovišti," uvedl místostarosta Tomáš Pifka (STAN). Po veřejné diskusi s občany byla některá nevyužívaná hřiště zrušena a osazena trávou a další zelení. První etapa stála 8,5 milionu korun, dotace ministerstva pro místní rozvoj činila čtyři miliony korun.

Druhá etapa si vyžádá 11 milionů korun, počítá se s opravou části chodníků v Luhu II a rekonstrukcí části veřejného osvětlení. "Také na tuto etapu město získalo dotaci čtyři miliony korun," uvedl Pifka, podle kterého bude v červnu vyhlášena soutěž na zhotovitele. "Samotné práce by mohly být zahájeny v srpnu. S jejich dokončením počítáme ještě v letošním roce," řekl Pifka.

Další etapy budou pokračovat podle získaných dotací. Ve třetí etapě jsou v plánu další rekonstrukce chodníků a výstavba parkovacích stání, například v ulici Tichá. Další etapy se věnují úpravám v úseku od ulice Tichá po Kovárnu.

Město s 26.000 obyvateli v letošním roce hospodaří s příjmy 462 milionů korun a výdaji 476 milionů korun. Čtrnáctimilionový schodek pokryje úvěr. Na investice je v rozpočtu vyčleněno přes 88 milionů korun.

(čtk)