ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Moravská Třebová nechá zbourat speciální školu

23.06.2016

Moravská Třebová (Svitavsko) 23. června - Moravská Třebová nechá zbourat bývalou speciální školu v Nové ulici. Přes několikaletou snahu se radnici nepovedlo získat investora, který by budovu koupil a využil. Na místě objektu by měly v budoucnu stát rodinné domy, řekla ČTK mluvčí města Dagmar Zouharová.

"Plocha má potenciál k výstavbě zhruba pětice rodinných domů. Tím město rozšíří nabídku lokalit pro rodinné individuální bydlení," uvedla Zouharová.

Moravská Třebová získala kdysi objekt speciální školy od Pardubického kraje a snažila se opuštěnou budovu několik let prodat. Zájem o ni projevila společnost Alzcare, která ji chtěla přebudovat na zařízení pro pacienty s Alzheimerovou chorobou. Smlouvu obě strany uzavřely v roce 2012, cenu čtyři miliony korun ale společnost neuhradila a od projektu nakonec ustoupila.

Zastupitelé před časem rozhodli také o demolici bývalého dětského oddělení místní nemocnice. Potenciální zájemci o jeho koupi se ani po dlouhé době s radnicí nedohodli. Bývalá nemocnice byla postavena na počátku 20. století a nyní je ve špatném stavu. Město ji koupilo před více než deseti lety od hejtmanství za téměř čtyři miliony korun. Původně tam radnice chtěla postavit kongresové centrum, ale evropské dotace by pokryly jen malou část nákladů.

(čtk)