ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Demolice hotelu v centru Kralup začne zřejmě v září

20.06.2016

Kralupy n.V. (Mělnicko) 20. června - Demolice bývalého hotelu Praha na Palackého náměstí v centru Kralup nad Vltavou začne zřejmě v září. Nahradí ho parkovací plocha a zeleň. Náměstí by podle nové koncepce mělo plnit úlohu nejdůležitějšího veřejného prostoru ve městě. Počítá se například s pořádáním trhů, koncertů, ale bude sloužit i k běžnému setkávání. ČTK to dnes oznámil mluvčí kralupské radnice Aleš Levý.

Bourací práce by měly být hotové do konce letošního listopadu. Město za ně zaplatí zhruba pět milionů korun bez daně z přidané hodnoty. "V současné chvíli ovšem probíhá výběrové řízení, po kterém bude částka upřesněna," uvedl Levý. V nejbližších dnech se také město dozví, zda na část nákladů získá dotaci od ministerstva pro místní rozvoj.

Náměstí Palackého tvoří prostor mezi městským úřadem, kostelem a končí u křižovatky Husovy a Jungmannovy ulice. Tato plocha bude mimo jiné sloužit pro sportovní, kulturní i další akce. Centrum se už nyní postupně mění tak, aby bylo atraktivnější a zlepšilo se zde prostředí. V létě by měly být hotové například úpravy kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava. Bude zde nová dlažba, cesty, odvodnění i osvětlení.

(čtk)