ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Česká Třebová chystá dobrodružnou věž v areálu Peklák

21.06.2016

Česká Třebová (Orlickoústecko) 21. června - Česká Třebová plánuje ve sportovně-rekreačním areálu Peklák vybudovat za téměř pět milionů korun takzvanou dobrodružnou věž. Stavba vysoká 16 metrů má být dalším lákadlem pro turisty a sportovce. Městu se na ni podařilo získat dotaci 1,5 milionu korun od Pardubického kraje, další náklady zaplatí ze svého rozpočtu.

"Připravujeme stavební povolení, následovat bude soutěž na dodavatele. Do konce roku by to mohlo být hotové," řekl ČTK starosta Jaroslav Zedník (Nestraníci).

Čtyřboká věž bude na dvou stranách vybavena lanovými překážkami, další se budou využívat pro adrenalinové skoky a jako lezecká stěna. Schodiště povede do horního patra, které bude základnou pro start lanovky a skoky, může ale také sloužit jako vyhlídkové místo a netradiční zázemí pro semináře, přednášky a workshopy. Podobná dobrodružná multifunkční věž je instalována od roku 2011 například v areálu sjezdovek v Dolní Moravě na Orlickoústecku.

Městský areál Peklák nabízí lyžařské sjezdovky, lanový park, jízdy na terénních kárách a bikrosové tratě. V budoucnu radnice počítá i s jeho začleněním do cyklistického projektu Bike resort Orlicko-Třebovsko. Věž bude stát v dolní části sjezdové tratě vpravo nad oploceným areálem zahrádek.

(čtk)