ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Radní schválili změnu územního plánu kvůli stanici pro zvířata

14.06.2016

Praha 14. června - Plánovaná výstavba nové záchranné stanice pro handicapovaná volně žijící zvířata v Praze je o krok dál. Radní dnes schválili zadání změny územního plánu, která výstavbu v Jinonicích umožní. Zjistila to ČTK z jednání rady. Poslední slovo budou mít ve čtvrtek zastupitelé. Moderní stanice vyjde na desítky milionů korun.

Současná záchranná stanice, která sídlí na okraji Jinonic v blízkosti Prokopského údolí, funguje v provizoriu. Lesy hlavního města Prahy ji převzaly v roce 2011 ve zdevastovaném stavu. V nadcházejících letech by proto v areálu mělo vzniknout moderní léčebné zařízení odpovídající evropským standardům v péči o volně žijící živočichy. Počítá se i s ekoncentrem. Dokončena je projektová studie.

Ošetřovatelé jsou zvířecím pacientům k dispozici nonstop. Několikrát denně vyjíždějí k případům po celé Praze. Loni ošetřili přes 3000 zraněných a handicapovaných živočichů, o 400 více než v roce 2014. Je to rekordní počet, nejvyšší od začátku fungování stanice v roce 2012. Mezi nejčastější pacienty jinonické stanice patří ježci, zajíci, poštolky, kosi, rorýsi, netopýři a labutě.

(čtk)