ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha 5 si nechá vypracovat studii na přeměnu nábřeží

09.06.2016

Praha 9. června - Praha 5 si nechá vypracovat studii na přeměnu vltavského nábřeží na území městské části. Studii pro radnici vypracuje Atelier 8000 a městská část za ni zaplatí 490.000 korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Kromě rozvoje nábřeží studie zmapuje rovněž jeho současný stav.

"Díky studii chceme pozvednout levý břeh Vltavy, změnit přístup k jeho využívání, zregenerovat celý prostor a hlavně se dobrat k řešení, které břeh maximálně zpřístupní pro kulturní, společenské a rekreační vyžití," uvedl starosta Radek Klíma (TOP 09).

Dokument bude obsahovat ověřovací urbanisticko-architektonickou studii, podrobné analýzy a vyhodnocení stávajícího stavu. Podkladem se stane mimo jiné studie vltavských břehů, kterou nechal před několika lety zpracovat Institut plánování a rozvoje (IPR).

V minulosti radnice na smíchovské náplavce několikrát instalovala přes léto písečnou pláž s barem. Rovněž se tu několikrát konaly jednorázové akce, například letos v březnu to byl festival pojízdných občerstvení. Dosud však radnice plán na stálé využití náplavky nevytvořila. Její část pak navíc slouží jako parkoviště.

(čtk)