ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Slevomat.cz chce začít v ČR prodávat domy

08.06.2016

Praha 8. června (ČTK) - Největší tuzemský slevový server Slevomat.cz chce začít v ČR prodávat zlevněné domy a auta. Dceřiná společnost Zlavomat na Slovensku již takto prodala přes dvacet domů. ČTK dnes o tom informovala ředitelka Slevomatu Marie Chytilová.

"Aktuálně se snažíme získat i takové partnery, jejichž zboží či služby doposud v on-line prodeji nebyly zcela běžné. Momentálně pracujeme na tom, abychom do nabídky byli schopni zařadit například i prodej domů v ČR," uvedla Chytilová.

Slevomat již jedná s developery. Vychází přitom ze zkušeností své slovenské pobočky. "Tam byly nabídnuty montované domy. Nabídka byla natolik atraktivní, že způsobila smršť poptávky a zájmu. Domů se nakonec podařilo prodat přes dvacet," dodala ředitelka. Zájemci si mohli přes slevový portál pořídit slevu 10.000 eur z koncové ceny montovaného domu v hodnotě 60.000 eur (1,62 milionu Kč).

"Kromě domů bychom navíc do budoucna rádi spolupracovali na obdobné úrovni i s prodejci aut," dodala Chytilová. Podle ní se skladba zákazníků serveru postupně proměňuje. Nakupující již nejsou jen lidé, kteří chtějí ušetřit, ale i ti kteří objevují a zkoušejí nové věci. Potvrdilo se to podle ní například v segmentu služeb či cestování, kdy mnoho zákazníků v nabízených hotelech a penzionech utrácí více než zahraniční turisté.

(čtk)