ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary chtějí koupit stadion AC Start za 11 milionů

08.06.2016

Karlovy Vary 8. června - Město Karlovy Vary chce koupit stadion AC Start za 11 milionů korun. Součástí návrhu, který schválili zatím jen radní, je i vzájemná směna pozemků s majitelem nemovitostí v areálu, který před časem prošel insolvenčním řízením. Město tím získá další sportoviště v okolí KV Areny, řekl dnes novinářům primátor Petr Kulhánek (KOA).

"Rada města doporučila zastupitelstvu vykoupit bývalý stadion Závodu míru za 11 milionů korun. Budou tím i vypořádány pozemky a přístupové komunikace ke KV Areně, které budou vykoupeny za jednu korunu. Výsledek by měl být takový, že celý areál bude ve správě jedné z našich organizací, aby mohl dál fungovat pro sportovní kluby," uvedl Kulhánek.

Pro město to ale bude znamenat také náklady na údržbu a v budoucnu zcela jistě rovněž investice do oprav a modernizace areálu. Tam chce město hledat možnosti získání dotačních peněz.

Na koupi stadionu AC Start chce město využít dividendy, které letos získá hlavně z městské akciové společnosti Karlovarská teplárenská. Peníze za areál ale bude město splácet ve třech letech.

Ačkoli v zastupitelstvu panuje obecná vůle areál koupit, opozice vedení města už dříve vyčítala, že stadion včetně dalších nemovitostí nekoupila rovnou v insolvenčním řízení, kdy se prodal soukromému majiteli za 12,5 milionu korun. Město tehdy prostřednictvím KV Areny nabídlo jen devět milionů Kč.

(čtk)