ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Tribuna na kladenském Sletišti je zastřešená

07.06.2016

Kladno 7. června - Tribuna na kladenském Sletišti je zastřešená, nyní začnou další úpravy. Kromě nových sedaček město nechá upravit její podobu, přibude i podsvícení. Celkový design se změní na konci srpna. ČTK to řekl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Zastřešení tribuny stálo zhruba deset milionů korun. Právě tento víkend se konají v Kladně vícebojařské závody, poprvé tak tribunu vyzkouší větší množství návštěvníků. Tribuna je nebude chránit pouze před případným deštěm, ale také i před sluncem. Město už má finální podobu barev, které se na střeše objeví. "Do prostředí Sletiště to bezvadně zapadne," uvedl primátor.

Práce na tribuně budou pokračovat během léta. Nedávno se ukázalo, že ve špatném stavu jsou i sedačky, část z nich je popraskaná. Čeká je kompletní výměna včetně nového zakotvení. Obnoveny budou i betonové stupně.

Střecha zároveň pomůže částečně řešit zavlažování areálu, dešťové svody jsou z ní vedené do podzemní nádrže, která bude zdrojem vody pro zavlažovací systém. Město tak ušetří na nákladech za vodu, kterou dosud používalo jen z vodovodního řadu.

(čtk)